Franke Servis Ekibinin Çamaşır Makinesi İçin Tavsiyeleri

By  |  0 Yorum

Çamaşır makinesi almadan önce birkaç tanıdığımın önerisiyle Franke marka çamaşır makinelerine göz attım. Gerek fonksiyonları ve gerekse yapıları bakımından çok hoşuma gittiler. Bu nedenle hemen bir adet çamaşır makinesi siparişi verdim. Evime geldi ve kurulumu yapıldı. Gel zaman git zaman, bu çamaşır makinesinin performansından çok memnundum. Ancak kısa bir süre sonra anlam veremediğim bir sebepten ötürü arızalandı. Bu arıza için tabi ki öncelikle kendi adıma çözümler aradım. Makineyi tekrar açıp kapattım, fişini çekip taktım, uzun bir süre çalıştırmadım ve sonrasında tekrar çalıştırmayı denedim. Ancak hangi çözüm yoluna başvurursam vurayım, bir türlü tekrardan çalıştırmayı başaramadım. Bornova’da güvenebileceğim servislerden biri olan Franse Bornova servisiyle telefonla iletişim kurdum. Evime gelen servis yetkilileri, makinenin nasıl bir şekilde durduğunu ve sorunu baştan anlatmamı istediler. Ben de olan biteni tümüyle onlara aktardım. Kısa süre sonra ise makinenin sorununu bulmak için işe koyuldular.

Çamaşır Makinelerine Giden Elektrik Akımı Ne Durumda?
Bornova’da oturuyor olmama rağmen, bulunduğum yapının biraz eski olmasından ötürü elektrik tesisatı hayli eskiydi. Bu nedenle evime gelen akım son derece düzensizdi ve diğer beyaz eşyalarımda bu akım sorunu nedeniyle kısa süreli de olsa işlevlerini yitirdiler. Franke Bornova servisi, makinem üzerinde çalışmaya devam ederken, akımın çamaşır makineleri için ne denli önemli olduğunu belirtiler ve eklediler, çamaşır makinelerinin beyin kısımları, düzenli olarak elektrik almadıkları takdirde arıza çıkarmaktadırlar. Benim makinemde bu düzensiz elektrik akımından ötürü etkilenmişti ve çalışmayı durdurmuştu.

Kireç Makinelerin En Büyük Düşmanı
Bilindiği üzere birçok deterjan reklamında da kirecin makinelere ne denli zararlı olduğundan bahsedilmektedir. Franke Servis Bornova yetkileri de, ben sormadığım belirtmediğim halde makinemin kireç nedeniyle etkilenip etkilenmediği kontrol ettiler. Kireç nedeniyle makinem fazla zarar görmemiş olsa da, kısa süre içerisinde bu durumdan ötürü de zarar görecekmiş. Servis yetkilileri, kirecin zarar verdiği tüm bölgeleri bir güzel temizledi ve çamaşır makinemi kireçten büyük ölçüde arındırdı. Sonrasında ise belirli tavsiyelerde bulunan servis yetkilileri, yanlış yaptığım birkaç noktaya da değinerek, sorunlardan ne şekilde kurtulabileceğimi anlattı.

Çamaşır Makinesi Sorunlarına Profesyonel Müdahaleler Gereklidir
Çamaşır makinemin bozulması sonucunda kendimce ne gibi çözümler üretmeye çalıştığım Franke Bornova servisi personellerine anlattım. Çözümlerime bir yandan şaşıran ve bir yanda da ufak bir tebessüm eden personeller, bu gibi durumlarda direkt olarak servisle iletişime geçmem gerektiğin dile getirdiler. Çamaşır makinesi kullanıcılarının yaşamış oldukları sorunlara karşın, kendi başına sorunu giderme çabaları, her zaman için sonuçsuz kalırken, aynı zamanda daha büyük sorunların da tetikleyicisi oluyormuş. Bu nedenle en ufak bir sorun ya da en ufak bir şüphe duymam durumunda, servis yetkililerinden yardım almam, hem manevi hem de maddi olarak daha faydalı olurmuş. Franke Servis Bornova, sadece 1 tık kadar uzağınızda.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir