Süpürge Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Husular

By  |  0 Yorum

Son günlerde evimde sıklıkla kullandığım elektronik aletlerle yorucu bir ilişki içindeyim. Modelini ve özelliklerini severek aldığım ve yıllardır ev işlerinde bana yardımcı olan elektronik eşyalarım eski performansını göstermemeye başladı. Özellikle markanın kalitesini görerek satın aldığım Rowenta marka süpürgemin sürekli olarak sorun çıkarması beni iyice moralsiz bıraktı. Ancak bu konuya çözüm getiren Rowenta Servis Karşıyaka yetkililerine teşekkür etmeliyim. Kendileri birkaç adımda servis talebimi karşılarken, üründe yaşadığım sorunları kısa süre içinde çözdü. Hatta süpürgemin göstermiş olduğu performans eskiye göre daha iyi diyebilirim. Serviste bu işlemler sürerken yetkililerden Rowenta elektrik süpürgesinin doğru kullanımı hakkında bilgi aldım. Bu bilgileri sizinle paylaşarak süpürgenin kullanımı konusunda yaşadığınız sıkıntıların önüne geçmek isterim. Umarım bu yazı sizler için faydalı olur.

Sabit Nesneleri Süpürge İle Çekmeyin:
Rowenta Servis Karşıyaka yetkililerinin en çok tavsiye ettiği olay elektrik süpürgelerine sabit nesnelerin çekilmemesiymiş. Pek çok kişi elektrik süpürgesi ile sabit nesneleri çekmek isteyince, süpürgede tıkanıklıklar ortaya çıkıyormuş. Üstelik bu durum motoru da yorduğu için, artık eski performansını aratan düzeye geliyormuş. Üstelik ustalar bu durumun süpürgenin ömrünü azaltan şeyler arasında olduğunu belirtiyor. Yani buna dikkat ederek süpürgenin ömrünü daha çok uzatmanız mümkündür.

Süpürgeyi Sudan Uzak Tutun:
Yetkililerin belirttiğine göre süpürgenin sudan uzak tutulması şart. Yere dökülmüş su birikintisinin bile süpürge ile üstünden geçmek oldukça zararlı bir harekettir. Öncelikle yerdeki suyun temizlenerek daha sonra süpürge ile çekilmesi tavsiye ediliyor.

Torbaları Yenilemeyi Unutmayın:
Rowenta Servis Karşıyaka ustalarının altını çizdiği en önemli konu ise, süpürgelerin torbalarıymış. Bazen dalgınlıkla süpürgenin torbalarını yenilemeyi unutabiliyoruz. Bu durum ise süpürgeye çekilen tozların ve kirlerin zamanla birikmesiyle makinenin bozulmasına neden olabiliyor.

En Küçük Problemler İçin Bile Servise Danışın:
Rowenta Servis Karşıyaka ustaları insanların elektronik aletler konusunda hata yapabileceğini söylerken, bu tarz durumlarda vakit kaybetmeden servise koşması gerektiğini söylüyor. Rowenta Karşıyaka servisi sorunun tespitini sağlarken, kısa süre içinde de cihazın teslimatını yapıyor. Böylelikle elektronik cihazlarla ilgili sorunlar sıkıntı olmaktan çıkmış oluyor.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir